Pocztówki internetowe nowoczesne i tradycyjne

Zwyczaj składania życzeń noworocznych ma długą historię. Dawniej ludzie składali sobie życzenia osobiście. Z czasem zaczęto wysyłać życzenia pocztą, przelewając swoje myśli na papier. Dziś najpowszechniejszą formą składania życzeń jest napisanie ich na komputerze i wysłanie przez Internet.

W Internecie można znaleźć wiele serwisów, które umożliwiają swoim klientom wysyłanie życzeń, za pomocą kartek elektronicznych.

Czym kartki elektroniczne różnią się od tradycyjnych kartek? Po pierwsze, formą (podstawowa różnica) – jak sama nazwa wskazuje, kartki elektroniczne można znaleźć w Internecie, a nie w zwyczajnym sklepie. Po drugie, ceną – zwykle kartki elektroniczne są tańsze, niż tradycyjne pocztówki, bądź też są zupełnie darmowe. Po trzecie, czasem i sposobem wysyłania – kartki elektroniczne wysyła się siedząc w domu, zamiast tracić wiele czasu na poczcie. Po piąte, czasem dostarczenia – adresat otrzyma kartkę w zasadzie natychmiast po jej wysłaniu przez nadawcę (także nawet, jeśli życzenia zostaną wysłane w ostatniej chwili, nic się nie stanie).

Serwisy internetowe prześcigają się w pomysłach, które mają zapewnić ich klientom najwyższą jakość usług. Dlatego właśnie, oprócz kartek elektronicznych powstały również elektroniczne znaczki, automatyczne podpisy, itp.

Wysłanie kartki elektronicznej jest z pewnością wygodniejsze, niż wysłanie tradycyjnej kartki. Dodatkowo, jeśli ktoś ma problem z układaniem życzeń, może poszukać gotowych formuł w Internecie. Następnie wystarczy zmienić kilka szczegółów i wkleić na swoją kartkę elektroniczną.

Warunkiem otrzymania tego typu kartki jest posiadanie elektronicznej skrzynki pocztowej – głównie jeśli chodzi o odbiorcę.

Kartki elektroniczne w szybkim tempie zaczynają zastępować tradycyjne kartki wysyłane pocztą. Czy to dobrze? Mówi się, że najważniejsza jest pamięć, jednak tak naprawdę liczy się również forma tej pamięci, tzn. w jaki sposób życzenia zostały przekazane. Z pewnością większą radość sprawią życzenia samodzielnie ułożone przez autora i wysłane odpowiednio wcześniej.